Herbatka ziołowa – cudowny lek, który dała nam sama natura

Medycyna, choć bardzo postępowa nie wymyśliła jeszcze lepszego lekarstwa na stres i nerwy niż herbatka ziołowa. Już nasze babcie po nią sięgały, bo dobrze wiedziały, że w ziołach drzemie niesamowity potencjał leczniczy.

Kiedy herbatka ziołowa to konieczność?

Na pewno po nieprzespanej nocy. Jak wiadomo, wtedy nasz układ nerwowy jest podatniejszy na negatywne bodźce z zewnątrz. Skutki ich działania nie trudno przewidzieć, to rozdrażnienie i irytacja. Wystarczy niewielki impuls, aby rozniecić w nas gniew i słowną agresję. Herbatka ziołowa przydaje się również, gdy ma się gorszy okres w pracy. Nie dość, że świetnie smakuje, to jeszcze pozwala spojrzeć na sprawy z pewnym dystansem. On z kolei jest potrzebny do pełnego wyciszenia nerwowego.

Herbatka ziołowa jest także dobra na chandrę i jesienne przesilenie – uważa ekspert z jakaherbata.pl. Nie tylko rozgrzewa, ale pozwala organizmowi wrócić do pełni sił. Herbatkę ziołową można stosować dla poskromienia chronicznego stresu i przemęczenia. Jako że jest medykamentem w pełni naturalnym, nie ma żadnych skutków ubocznych. Wspomniany napój świetnie też radzi sobie z zaparciami i problemami gastrycznymi.

Dlaczego herbatka ziołowa jest lepsza od lekarstw aptecznych?

A choćby dlatego, że w przeciwieństwie do nich jest bezpieczniejsza od nich i nie uzależnia. Po drugie na pewno lepiej smakuje i można po nią sięgnąć dla przyjemności picia, a nie z konieczności. Po trzecie, bo herbatka ziołowa nie obciąża żołądka ani wątroby, a wręcz przeciwnie, pomaga w ich detoksykacji, czyli odtruwaniu.

Po piąte nie da się jej przedawkować w żaden sposób i nie trzeba stać po nią w długiej kolejce do lekarza. Poza tym napój ten wzmacnia odporność i nie szkodzi jelitom. W przypadku aptecznych pigułek i medykamentów nie da się tego powiedzieć. Herbatka ziołowa ma tę przewagę nad współczesnymi lekami, że powstaje wyłącznie z naturalnych składników. Toteż nie ma właściwości uczulających, a jej skład pozbawiony jest chemii. I choćby wyłącznie z tego powodu należą się jej wyrazy uznania i podziwu.