Masaż ciała – technika klasyczna

Masaż ciała techniką klasyczną to zabieg, który zarówno relaksuje jak i leczy. Masaż tego typu rozluźnia napięte mięśnie i pozwala ukoić nerwy. Używany jest jako pomocnicza forma fizjoterapii w przypadku wielu schorzeń, które dotykają ciało i psychikę. Masaż ciała relaksuje w połączeniu z muzyką lub aromaterapią.

Masaż ciała – jak działa

Masaż klasyczny ciała, zwłaszcza pleców, działa na wiele sposobów: może pobudzać krążenie, rozluźnia napięte mięśnie, łagodzi bóle. Masaż ciała Kraków techniką klasyczną stosuje się też przed aktywnością fizyczną aby rozgrzać mięśnie i przygotować je do zwiększonego wysiłku. Jednak wśród jego głównych właściwości należy wymienić łagodzenie bóli pleców, karku i mięśni. Masaż łagodzi też napięciowe bóle głowy, leczy niewydolność krążenia, niweluje obrzęki i przykurcze oraz jest pomocny w chorobach reumatycznych.

Techniki masażu klasycznego

Masaż ciała bazuje na różnych metodach dotykania: głaskania, rozcierania, oklepywania, ugniatania, wstrząsania i wyciskania. W zależności od potrzeb, nacisk na ciało może być o słabym lub mocnym natężeniu, a i sama technika może być dynamiczna lub spokojna. W zależności od masowanego miejsca każdą z technik można stosować jedną lub dwiema rękami.  Na początku stosuje się głaskanie, aby odpowiednio przyzwyczaić masowaną osobę do dotyku masażysty. Następnie rozprowadza się na ciele olejek, aby masowanie nie było bolesne. Rozcieranie, oklepywanie, ugniatanie i uciskanie to techniki głębsze, przez co mogą wywołać dyskomfort u klienta, są jednak o wiele bardziej skuteczne w rozmasowywaniu bolącego miejsca. Natężenie masażu i dobór odpowiedniej techniki zależy w dużej mierze od doświadczenia masażysty – jego wiedza na temat schorzenia pacjenta powinna być kompletna, a podczas zabiegu powinien żywo reagować na sugestie i odczucia pacjenta. Zapraszamy do Salonu Biały Lotos na zabiegi masażu: http://bialylotos.opole.pl/zabiegi-kosmetyczne/masaz-relaksacyjny/

Warunki, jakie musi spełnić salon masażu

Najważniejsze są dłonie masażysty – powinny być zadbane, z krótkimi paznokciami bez lakieru i bez biżuterii. Zmiany dermatologiczne u masażysty są przeciwskazaniem do przeprowadzania zabiegu. Gabinet powinien mieścić się w zamkniętym pomieszczeniu, które zapewnia warunki intymności. Powinien być ponadto suchy, jasny i dobrze wentylowany. W pomieszczeniu powinna panować temperatura nie niższa niż 20-22 stopnie. Sam masażysta podczas zabiegu powinien być skupiony na pracy. Powinien ponadto być taktowny i wyrozumiały wobec schorzenia klienta. Jego troska i cierpliwość wobec chorego pozwoli mu zdobyć zaufanie masującego, dzięki czemu zabieg będzie komfortowy dla obu stron.