Jak podkreślić loki

Szczęśliwe posiadaczki naturalnie kręcących się włosów często nie doceniają tego waloru urody – niektóre panie wolą je prostować za pomocą prostownicy.

Kręcące się włosy na głowie mężczyzny

Zupełnie inaczej ma się rzecz z panami – naturalne loki nie zawsze podobają się ich właścicielom, dlatego też większość mężczyzn obcina włosy na krótką fryzurę, pozbywając się w ten sposób problemu.

Jednak loki wcale nie są powodem do ukrywania ich – tego typu włosy są zazwyczaj miękkie i łatwo poddają się układaniu więc można z nich stworzyć bardzo ciekawe i eleganckie uczesanie, pasujące i do eleganckiego wyjścia, jak i na spotkanie z przyjaciółmi – dodają pracownicy salonu fryzjerskiego w Opolu (https://opole-ozimska.berendowicz-kublin.pl/).

Sposoby na podkreślenie loków

Podczas domowych stylizacji fryzury z włosów kręconych przyda się prostownica – jeżeli włosy nie mają mocnego skrętu, wystarczy zastosować odpowiednie kosmetyki ujarzmiające loki, natomiast przy mocno skręconych puklach, urządzenie to pomoże nieco je rozprostować i ułożyć zgodnie z założonym projektem.

Oprócz tego urządzenia trzeba zaopatrzyć się w kilka kosmetyków, które usztywnią fryzurę i dodadzą lokom blasku, a należą do nich: pianka usztywniająca do włosów, żel, wosk lub pomada oraz odrobina lakieru do włosów.

Największą zaletą włosów kręconych jest ich wizualny wygląd i objętość – bez względu na to, czy włosy są cienkie czy grube, ich naturalny skręt wypełni wszystkie ewentualne prześwity, sprawiając wrażenie gęstej czupryny. By loki były bardziej widoczne, można na nie nałożyć nieco wosku lub żelu, który nada puklom interesujący błysk i wyraźny skręt.

Kształt głowy ma znaczenie

Uczesanie zazwyczaj dobiera się do kształtu twarzy i naturalnej urody – fryzura z krótkich włosów naturalnie kręcących się, wymaga profesjonalnego cięcia w taki sposób, by wyznaczyć obszary gładkie i fantazyjnie skręcone.

Najprostszym sposobem na ułożenie odpowiedniej fryzury z kręcących się włosów u mężczyzny jest wizyta u dobrego barbera lub w salonie fryzjerskim dla panów. Zatrudnieni tam specjaliści zajmujący się stylizacją włosów, z pewnością dopasują fryzurę do indywidualnych wymagań każdego mężczyzny.