Najpopularniejsze zabiegi na cerę

Każda kobieta pragnie mieć jędrną i gładką cerę. Efekt ten jednak nie zawsze udaje się osiągnąć domowymi sposobami. Obecnie istnieje wiele możliwości na odmłodzenie i upiększenie poprzez stosowanie zabiegów na cerę. Niektóre z nich cieszą się dużą popularnością, gdyż są szczególnie skuteczne.

Działanie zabiegów na twarz

Zabiegi na cerę mają wiele zalet, mianowicie usuwają przebarwienia, wpływają na jędrność, a także pozwalają modelować kontur twarzy. Ponadto, najczęściej nie wymagają one stosowania znieczulenia i odpowiedniego przygotowania skóry. Efekty zabiegów nie są długotrwałe. Niektóre z nich należy regularnie powtarzać, a nawet wykonywać w seriach. Są one jednak efektywne, gdyż wpływają na poczucie własnej wartości, a przede wszystkim na estetykę.

Zabiegi na cerę, które warto wykonać

Do najpopularniejszych zabiegów estetycznych należy zarówno botoks, jak i mezoterapia. Botoks stosuje się w celu wygładzenia zmarszczek mimicznych. Jest to tzw. toksyna botulinowa. Blokuje ona połączenia mięśniowo-nerwowe, przez co powoduje rozluźnienie mięśni. Jest to metoda na górne części twarzy. Stosuje się ją m.in. na: zmarszczki poprzeczne dolne, lwie zmarszczki między brwiami oraz kurze łapki. Zabieg ten wykonywany jest bez znieczulenia. W wybrane miejsce na twarzy wstrzykuje się właśnie toksynę botulinową w odpowiedniej ilości. Efekt utrzymuje się około 3-4 miesiące. Natomiast mezoterapia igłowa jest metodą, która pobudza mechanizmy regeneracji skóry. Za jej pomocą podaje się m.in. kwas hialuronowy, witaminę A, C, E, wyciągi roślinne itp.. Mezoterapia dedykowana jest osobom, które mają suchą i odwodnioną skórę, a także lekkie zmarszczki.

Kwas hialuronowy i nici liftingujące

Wraz z wiekiem obecność kwasu hialuronowego w skórze maleje. Dlatego też, warto wykonywać zabieg uzupełnienia go, aby przywrócić skórze jędrność i sprężystość. Nici liftingujące są natomiast alternatywą dla tradycyjnego liftingu. Nicie te wprowadzane są pod skórę pod znieczuleniem, wchłaniane są one prze okres 18 miesięcy. Ich działanie polega na modulowaniu oraz napinaniu skóry za pomocą mikro stożków, które obrastają tkanką.